Menü
En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi
17 Eylül 2016 Editör Diyet

Zayıflamak için sürekli belirli bir program, plana uymanız gerek yok. Sadece beslenmenize düzene sokarakta zayıflayabilirsiniz. Örneğin yapmanız ve yapmamanız gereken olarak 2 adet diyet listesi oluşturarak zayıflamak için bir başlangıç yapabilirsiniz.  Diyet listesine bağımlı kalmış olursunuz ve zayıflamanız dahada hızlanabilmekte.

Diyet yaparken en büyük yanlışlardan biri az yiyerek zayıflamaya çalışmaktadır. Az yiyerek zayıflamak metobolizmayı hızlandırmaz ve zayıflama konusunda herhangi bir etkisi olmayacaktır. Metobolizma en çok sık sık tüketim yapıldığı zaman çalışmaktadır. İşte bu zaman kilo verme hızlanacaktır.

Kendinize uygun kiloyu bulmak için sağ tarafta bulunan kilo hesaplama sistemini kullanabilirsiniz. Sizin boyunuza ve yaşınıza uygun en ideal kiloyu gösterecektir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle günlük en az 2 litreye yakın su tüketilmesi gerekmektedir. Yağlı tüketimlerinden ve kızartmalardan uzak durulması gerekmektedir. Sebze ve yeşillik tüketimlerini artırmalısınız. Meyve tüketimini artırabilirsiniz hatta mevsim meyvelerini tüketmeniz daha faydalı olacaktır.

Bayanlar Dikkat! Regl dönemlerinizde diyete ara veriniz.

Son Yorumlar

 1. Hayri Kırşan dedi ki:

  Bahsettiğiniz gibi yapılan en büyük yanlışlardan biri zayıflayacağım diye az yemek , bu makaleyi okuyarak bunun önüne geçebileceğimizi düşünüyorum.


İdeal Kilo Hesaplama Aracı
Boyunuz : Cm
Kilonuz : Kg
Yaşınız :
Cinsiyetiniz :
:
İdeal Kilonuz : Kg
Fark : Kg
Son Yazıları
Son Yorumlar
 • Ali Osman Şen
  Diyet listesi oluşturmak için harika bir yazı. Eline sağlık :)
  Ali Osman Şen
  Sağlıklı zayıflama için birebir. Eline sağlık yazı için
  semih
  Lezzetli ve kolay bir diyet. Arkadaşıma tavsiye edeceğim acaba başarılı olacak m
  Abdullah
  Diyet programı listesinde bize yardımcı olmanız güzel bir şey, teşekkürler :)
  Hayri Kırşan
  Lahmacun sevenler için birebir , lahmacun diyete zarar verebiliyor ancak verdiği
Tavsiye Edilenler