Menü
Sağlıklı Diyet Listeleri Seçmek
29 Kasım 2013 admin Bilinmesi Gerekenler Diyet Tüm Yazılar

Çağımızın en büyük problemlerinden bizi olan fazla kilolar için birçok diyet listeleri hazırlanmakta. Hatta dünyaca ünlü diyetlerle karşılaşıyoruz.

Diyetleri uygulayanlar ne kadar faydalı olduğunu gördükçe bu diyetleri beslenme stilleri haline getirmekteler.

Şimdiki zamanda en popüler diyet olarak dukan diyetini örnek verebiliriz. Protein ile beslenmeye yönelik bir çalışma sağlayan diyet, tercih edenler tarafından çok ilgi gördü.

Dukan diyetini düzenli bir şekilde uygulayanlar tatmin edici sonuçlar aldı.

Dukan diyet listeleri uygulayıp kilo veremeyenler de oldu. Buradan anlıyoruz ki diyet programı seçerken bazı durumları kontrol etmemiz gerekmektedir. Sadece dukan diyeti için değil bütün diyetler için geçerli bir noktadır bu. Bir diyetin çok başarılı olduğunu duyduğunuzda hemen uygulamaya koyulmayın. Öncelikle diyet programındaki besinlerin özelliklerini bakın. Hangi besinleri tüketmeniz gerekecek. Tüketmeniz gereken besinlerin miktarı nedir. Kalori miktarları nelerdir. Bu unsurların hepsini gözden geçirmeniz gereklidir.

Sağlıklı Diyet Listeleri SeçmekDiyet listeleri incelemesini yapmanız için birkaç neden vardır. İlk önce günlük harcadığınız kalori miktarını hesaplamalısınız. Eğer uygulamak için bulduğunuz diyet programında tüketeceğiniz besinlerin kalorisi, günlük harcadığınız miktardan çoksa bu diyet sizin için yararlı olmayacaktır. Aksine günlük harcadığınız kalori miktarından daha az kalori değerine sahip besinler içeren diyetleri seçmeniz gerekmektedir.

Besinlerin özelliklerine bakmanız gerek çünkü herkesin ekonomik durumu farklılık göstermektedir. Pahalı besinlerle zenginleştirilmiş bir diyet listesini uygulamanız için bu besinleri tedarik edecek ekonomik varlığa sahip olmanız gereklidir. Bir hevesle pahalı bir diyete başladıktan sonra ekonomik durumunuz yüzünden bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden diyet programını seçerken bütçenizi de göz önünde bulundurmalısınız.

Diyet programındaki besinler vücudunuzda kötü bir etki bırakan besinler mi kontrol etmeniz gereklidir.

Bazı insanların bazı gıdalara alerjisi vardır. Bu yüzden alerjinizin olduğu bir besini diyet programında görürseniz ya diyet listelerini değiştirin ya da o besinin yerine alternatif bir besin kullanabilirseniz onu tüketin.

Diyet programlarında bulunan besinlerden bazılarını tat olarak da beğenmeye bilirsiniz. Bu durumda da kalorice eşit ve sağlıklı alternatif besinlerle aynı işlevi gördürebilirsiniz.

Diyet programları vejetaryenler içinde çeşitlilik göstermektedir. Eğer et yemiyorsanız vejetaryenler için hazırlanmış özel diyet programlarını seçmelisiniz. Fazla kilolardan kurtulmanız için diyet yapmanız çok önemlidir. Diyet yaparken de kendinizi açlığa sürüklemeyin. Vücudunuzun tükettiği kaloriden bir miktar az kalori tüketirseniz zayıflama işlemini başlatmış olacaksınız. Bu yüzden diyet listeleri edinirken, insanı açlığa sevk eden listelerden uzak durmalıyız ve sağlıklı bir şekilde kilo vermemizi sağlayan listeler edinmeliyiz.

Son Yorumlar


İdeal Kilo Hesaplama Aracı
Boyunuz : Cm
Kilonuz : Kg
Yaşınız :
Cinsiyetiniz :
:
İdeal Kilonuz : Kg
Fark : Kg
Son Yazıları
Son Yorumlar
 • Ali Osman Şen
  Diyet listesi oluşturmak için harika bir yazı. Eline sağlık :)
  Ali Osman Şen
  Sağlıklı zayıflama için birebir. Eline sağlık yazı için
  semih
  Lezzetli ve kolay bir diyet. Arkadaşıma tavsiye edeceğim acaba başarılı olacak m
  Abdullah
  Diyet programı listesinde bize yardımcı olmanız güzel bir şey, teşekkürler :)
  Hayri Kırşan
  Lahmacun sevenler için birebir , lahmacun diyete zarar verebiliyor ancak verdiği
Tavsiye Edilenler