İdeal Boy Kilo Endeksi Kaç Olmalı ?

Birçoğumuz genellikle dengesiz ve sağlıklı beslenerek kilo alırız. Dengesiz ve sağlıksız beslenerek birçok hastalığın meydana çıkmasınada olanak sağlamış oluyoruz. Boyunuz ve kilonuz oransız ise sitemizdeki diyet listesi kategorisinden size uygun olan diyeti seçip uygulayabilirsiniz.

Boy Kilo Endeksi Nedir ? 

Boy kilo endeksi dediğimiz şey boyunuzun ve kilonuzun birbiriyle orantılı olup olmadığını hesaplamaya yarayan bir sistemdir. Eğer sizde boyunuzun ve kilonuzun orantılı olup olmadığını, kaç kilo alıp vermeniz gerektiğini öğrenmek istiyorsanız sitemizin sağ kısmında olan İdeal Kilo Hesaplama aracından hesaplayabilirsiniz.

 

En İdeal Boy Kilo Endeksi Kaç Olmalıdır ? 

Vücudunuzda ideal kilo oranını bulmanız için boyunuz kaç cm uzunluktaysa kilonuzda ona yakın veya eşit olmalıdır. Eğer boyunuz 154 cm kilonuz 70 kg ise sağlığınız zarar görebilir ve vücudunuzda yeni hastalıklar meydana gelebilir. Şeker hastalığı, tansiyon ve kolestrol gibi hastalıklar ortaya çıkabilir. Sitemizde bulunan kilo hesaplama aracı ile kaç kilo alıp vermeniz gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Eğer kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız sitemizden diyet listesi kategorisini inceleyebilir, kendinize en uygun gelen diyeti seçerek uygulayabilirsiniz. Böylelikle sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

Yazar: diyetprogrami

2 thoughts on “İdeal Boy Kilo Endeksi Kaç Olmalı ?

  Berkant

  (Ekim 12, 2016 - 7:29 pm)

  Tam da bunu arıyordum

  a.berkant

  (Ekim 14, 2016 - 4:10 pm)

  teşekkürler sizin sayenizde 7 kg eksiğimin olduğunu fark ettim hemen 7 kg almalıyım.

Bir Cevap Yazın